O nás

L&L music je zapsaným spolkem sdružujícím se za účelem působení při koncertních vystoupeních a slavnostních obřadech. Podílíme se na organizování koncertů, hudebních a společenských akcích a v neposlední řadě podporujeme děti a mládež při vzdělávání a seberealizaci v oblasti hudby. Spolek vznikl na jaře roku 2017. Za tuto dobu jsme uspořádali několik koncertů, doprovodili desítky snoubenců k oltáři, s hudebně-vzdělávacími programy jsme navštívili mateřské a základní školy a organizujeme Mezinárodní festival slovanské hudby, jehož součástí je Mezinárodní interpretační soutěž.

Zakládající členové

Mgr. Lucie Kajzarová

Lucie KajzarováRodačka z Bílovce je vystudovanou varhanicí a hudební pedagožkou. Po završení vzdělání na Obchodní akademii a Církevní konzervatoři v Opavě pokračovala ve studiu na Ostravské univerzitě. Jejím okruhem zájmu v oblasti seberealizace je práce s jednotlivci i skupinami především věkového spektra předškolních dětí a mladších školních dětí, a s tímto oborem také absolvovala jak bakalářské, tak posléze magisterské studium. Od roku 2010 je pedagožkou Základní umělecké školy v Ostravě-Porubě, kde vyučuje hře na varhany a klávesové nástroje, ale spolupodílí se také na vzniku hudebních pořadů Operního studia pro děti. Od roku 2017 je manažerkou Mezinárodního festivalu slovanské hudby, který za dobu svého působení na území Moravskoslezského kraje přivítal osobnosti jako David Eben, Wieslaw Ochman (POL), Dalibor Karvay (SVK), Nikola Proksch (AUT), pěvecký sextet Kovcheg (RUS), či naposledy například Dagmar Peckovou nebo holandského sólistu Metropolitní opery v New Yorku
a milánské La Scaly Franka van Akena, jenž vystoupil s Janáčkovou filharmonií Ostrava.
Od roku 2017 je hlavní pořadatelkou a organizátorkou Mezinárodní interpretační soutěže slovanské hudby, která dosud přivítala soutěžící i porotce z mnoha zemí Evropy i světa (Ázerbájdžán, Česká republika, Čína, Chile, Itálie, Lotyšsko, Polsko, Rusko, Slovensko, Ukrajina ad.). O vysoké umělecké úrovni soutěže svědčí rovněž fakt, že závěrečný koncert pravidelně zaznamenává a vysílá Český rozhlas Vltava. V roce 2018 byla dramaturgyní konceptuálního programu věnovaného terezínským skladatelům. Za partnerské spolupráce s Památníkem Terezín vznikl pořad reflektující odkaz umělců, zahynulých v Osvětimi. Lucie Kajzarová v archivech sesbírala penzum korespondence a zkompletovala literární pásmo k tvorbě melodramu „Dopisy z Terezína“ (zhudebnila Zuzana Michlerová, vystupoval Norbert Lichý). Jako dramaturgyně se podílela rovněž na nastudování Brundibára Hanse Krásy s pěveckým sborem Permoník z Karviné. Jako pedagožka své autorské písně prezentuje ve vytvořených pořadech nejen v institucích v České republice (Olomouc, Krnov, Ostrava), ale také například na Islandu. Pravidelně spolupracovala s Lázněmi Klimkovice, kde prováděla muzikoterapie pro děti s různými druhy postižení.

PhDr. Martin Kajzar, Ph.D.

Martin Kajzar

Je absolventem studia operního zpěvu pro obor tenor (spinto) na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě ve třídě Doc. Alexandra Vovka, ArtD. Doktorská studia z hudební teorie a pedagogiky absolvoval na Ostravské univerzitě (Ph.D.) a na Univerzitě Karlově v Praze (PhDr.). Vystupoval s Janáčkovou filharmonií Ostrava (it. dir. Nicola Giuliani), Filharmonií Bohuslava Martinů (dir. Stanislav Vavřínek) a Czech Ensemble Baroque (dir. Roman Válek). Účinkoval na festivalech Janáčkův máj, Janáčkovy Hukvaldy, Svatováclavský hudební festival (dir. Paolo Gatto), Štěrkovna Music Open Air, Colours of Ostrava, Noc plná hvězd ad. Vystupoval v Polsku (Galakoncert Operního festivalu Bydgoszcz, Galakoncert Opery Wroclawski etc.), ale i ve vzdálenějším zahraničí (Itálie, Island, Německo, Rakousko, Sardínie, Turecko, Portugalsko, Ukrajina). Byl stipendistou Bayreuther Festspiele pro rok 2016. Absolvoval řadu mistrovských kurzů u předních pedagogů a pěvců: prof. Claudia Visca – Universität für Musik und darstellende Kunst, Wien; Daniel Weeks – Univesity of Lousville, USA; Karel Drgáč – operní režisér (mj. MET Opera New York); prof. Vlasta Huděcová – VŠMU, Bratislava; Siegfried Jerusalem, Dame Gwyneth Jones – obojí Bayreuther Festspiele ad.

Z nastudovaných rolí: Jeník – Prodaná nevěsta (B. Smetana), Princ – Rusalka (A. Dvořák), Rinuccio – Gianni Schicchi (G. Puccini), Bartolo, Antonio – Le nozze di Figaro (W. A. Mozart), Sykoš – Veselohra na mostě, Loupežník – Hlas lesa (obojí B. Martinů). Písňové cykly: F. Schuberta, J. Turiny, A. Dvořáka aj. Duchovní hudba: A. Dvořák – Mše D-Dur (Lužanská), J. J. Ryba – Česká mše Vánoční, F. Mendelssohn – Psalm 42 ad.

Jako interpret se podílel na vydání více než dvou desítek hudebních CD nosičů. Přednáší na katedře hudební výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity, kde se věnuje disciplínám jako sluchová analýza, intonace, úpravy písní a především hlasová výchova
a profesionalita pedagogů. Na katedře sólového zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity vyučuje dějiny divadla a dějiny opery. Na ZUŠ Ostrava-Poruba učí sólový zpěv, vede operní studio pro děti a dětskou cimbálovou muziku. Píše kritiky na operní představení pro renomovaná hudební periodika (Časopis Harmonie, Opera plus, Spark). V badatelské činnosti se věnuje hudebně-historickým tématům spojeným s německou operou, osobností Richarda Wagnera a oblastí pěvecké interpretace a estetiky. Jako člen odborné poroty je účasten mezinárodních soutěží (Itálie, Izrael, Polsko, Rusko, Ukrajina, Lotyšsko) i soutěží MŠMT. Masterclass vedl v Rusku, na Slovensku, ale i na vzdáleném Islandu.  Je violistou Cimbálové muziky Friš. Jako konzultant spolupracuje se Stanislavského divadlem v Moskvě. Je uměleckým a výkonným ředitelem Mezinárodního festivalu slovanské hudby.

Ladislav Mariaš

Ladislav Mariáš

Narodil se do hudebnické rodiny v Jistebníku. Jeho prvním učitelem byl Václav Stuchlý, díky němuž vystupoval již v šesti letech na prvních koncertech. Později nastoupil na ZUŠ Ostrava-Poruba do třídy Mgr. Miroslava Doležila, který jej přivedl k ocenění na mnoha soutěžích v České republice i v zahraničí: 2. místo Prague Junior Note (2007), 1. místo ústřední kolo soutěží ZUŠ (Liberec 2008, 2011), 3. místo na soutěži Bogdana Warchala v Dolnom Kubíně na Slovensku (2010), laureát soutěže Carla Dietterse von Diettersdorf ve Vidnavě. Od roku 2012 pokračuje ve studiu na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Renaty Strašrybkové. Mezi soutěžní úspěchy patří 2. místo na soutěži Bogdana Warchala v Dolnom Kubíně na Slovensku (2013, 2017), účast na celosvětové soutěži Wettbewerb violoncello v Liezenu (2014) a 2. místo na mezinárodní soutěži Pro Bohemia v Ostravě (2017). S violoncellovým duem Mariaš–Zlámal získali cenu absolutního vítěze a laureáta na soutěži komorní hry ve Vidnavě. V letech 2014–2015 byl koncertním mistrem Komorního orchestru Pražské konzervatoře, dosud (2016–2018) působí jako člen a koncertní mistr v Symfonickém orchestru Pražské konzervatoře. Od roku 2012 je členem Moravskoslezské Sinfonietty.
V roce 2017 se svým otcem, kapelníkem dechového orchestru Jistebnická 13, propojil dechovou hudbu s violoncellem a na soutěži Vejvodova Zbraslav 2017 získali zlaté pásmo
a zvláštní cenu poroty za provedení skladby Cirkus Renz. Každoročně se účastní mistrovských kurzů, kde rozvíjí své dovednosti ve hře na violoncello. Od roku 2015 působí v akustickém, pop-rockovém triu The StringZ (housle, violoncello, piano). Od roku 2016 působí spolu s Jurajem Škodou ve violoncellovém duu The CELLO boys. Ladislav Mariaš spolu s varhanicí Lucií Kajzarovou odehraje každoročně desítky koncertů a svateb. Spolu pořádají charitativní koncerty, benefiční akce a vyvíjejí další uměleckou aktivitu.

Přesunout se na začátek